Bila je taka, bolj čemerna sobota. Pa kljub temu prava svetloba za fotkat ljudi. In ta trenutek je najlepše slikat Milo. Pa sem ukradel nekaj trenutkov.
20 avgust, 2007
Ujeti trenutki
15 avgust, 2007
Sač ali peka
Danes je bil ravno pravi dan za piknik. In ker se mi doma valja bosanski sač, smo se hitro zmenili. Priprava sača je seveda zapleten proces. Najprej je treba najti primerno lokacijo. V našem primeru dolenjski griči, v bližini raste kulturna rastlina, ki nas je oskrbela s pijačo.
Sestavine: krompir, paradižnik, paprika, čebula, teletina, začimbe. Veliko dobre volje. Cviček, ker je ob ognju in na soncu presneto vroče.Potem smo zakurili en večji ogenj, da smo preskrbeli dovolj žerjavice. Ker smo imeli dovolj časa, oglja nismo uporabili.
Med čakanjem na žerjavico pa je bila priprava sestavin za v "tepsijo". Po lupljenju krompirja (vsi prsti so ostali nepoškodovani), rezanju zelenjave in pripravi mesa, je zadeva izgledala takole:
In potem se je peklo. In peklo. Vmes je potrebno kontroliratri temperaturo, da se zadeva enakomerno peče. Na vročem avgustovskem soncu, je podobno delu v plavžu. Ampak k sreči je blizu zidanica in kozarec cvička:)
Po dobri uri in nestrpnem pričakovanju pa je na mizo priromala polna tepsija, ki se je v trenutku spraznila.
Za mizo pa je nekaj deset minut vladal nenavaden molk, ki so ga prekinjali le vzdihi zadovoljstva.
Za pripravo sača je treba imeti dovolj časa. Vsaj tri ure, da je pečeno. Še bolje pa cel dan, saj to ni le kuhanje, ampak je vmes veliko časa tudi za prijeten pomenek, za katerega nam danes večkrat zmanjka časa.
Pa dober tek!
P.S. Nekaj fotk je posnetih z Lensbaby objektivom.
P.P.S. Kako pa kaj kaže z blogerskim piknikom?
12 avgust, 2007
Švica V








Zadnji cilj letošnjega popotovanje je bil Zurich. Po vseh doživetjih, ki sva jih do tedaj že imela za seboj, je bil kar malo razočaranje. Mesto je precej uradniško, pa saj je bančna prestolnica. Verjetno pa mu delava krivico, ob kakšni drugi priložnosti bo morda drugače.







Če je človek v Švici, je skoraj obvezen še ogled Liechtensteina. Državica, ki je carinsko in monetarno vezana na Švico, je dolga 25 km in široka 6 km. Prebivalcev je 34.000, v njej pa zaradi davčnih ugodnosti registriranih kar 75.000 podjetij. Država pa se imenuje po lastnikih, knezih Liechtenstein. Turistov je tu kar veliko, saj na hitro dodaš še eno kljukico ob obiskanih državah.


10 avgust, 2007
Švica IV

Staro mestno središče je uvrščeno v Unescovo svetovno dediščino. Leži na podobnem polotoku kot naše Novo mesto.




V Bernu je sestra sedla na vlak in odšla domov, midva pa nazaj v Alpe. Cilj je bil Interlaken, izhodišče za dostop do samega osrčja Alp. Tvorijo ga gore Eiger, Moench in Jungfrau (Velikan, Menih in Devica).

Danes je to svetovna atrakcija, ki je skupaj s celo regijo uvrščena na Unescov seznam naravne in kulturne dediščine. Vožnja iz Interlakna (540m) do Jungfraujocha (3454m nad morjem) traja dve uri in četrt, povratna karta pa stane 120 EUR. Ampak je vredno vsakega eura. Najprej gre seveda bolj po ravnem. V Lauterbrunnenu je potrebno prvič zamenjati vlak, tisti ki so namenjeni v Wengen pa morajo najkasneje tu pustiti svoj avto.
















Sam Jugfraujoch je fenomenalen, vendar pa je tudi širše področje izjemno zanimivo za planinarjenje. Sem se bova še vrnila in ostala daljši čas. Možnosti za planinarjenje, gorsko kolesarjenje je ogromno. Za vzpone na vrhove ali prečenje ledenikov pa je obvezno najeti gorskega vodnika. Obstaja poletna karta za cel sistem gondol, avtobusov in zobatih železnic v regiji, ki stane 150EUR za šest dni. Ni pa vključen vlak na Jungfraujoch (samo zadnji del iz Kleine Scheidegga), za katerega moraš doplačati.
Čeprav je bilo tukaj izjemno lepo, sva morala naprej.